| Neindemanatul a întrebat:

Stiu,suna penibil dar am inghitit un tantar....nu m-a muscat,absolut nimic,am tusit putin doar,ce se va intampla? Nu cred ca o sa iau vreo malarie, e putin probabil.Dar totusi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Malaria nu poate fi transmisă de orice țânțar, iar țânțarul care o transmite nu se găsește pe la noi. Cum s-a zis deja, o să-l digeri. Nu o să pățești nimic, stai liniștit

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te piste de fund cand ca iesi

| Fatamuntilor a răspuns:

Saracul a murit in chinuri groaznice, poate va fi eliminat pe partea ailalta!
Tu nu patesti nimic, tantarul respctiv are restrictie la granita rolling on the floor

| cristimihailov a răspuns:

Spune saru-mana pentru masa... si asta este. Ca tantarul sa transmita malarie trebuie sa fie infectat. Dar in Romania inca nu au aparut aceste neamuri de tantari.

Sunt altii care ar putea transmite west nile sau alte amaraciuni.

Sunt sanse foarte mici catre deloc sa ai bafta de asa ceva.

| NameInUse a răspuns:

Stomacul tau il va digera, asta se intampla.