| WinterInMyHeart a întrebat:

Sucul unei lamai aplicat pe fata ajuta la disparitia cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Sucul de lamaie ajuta tenul gras prin inlaturarea sebumului, care este cauza aparitiei cosurilor.Nu trebuie aplicat insa pe fata nediluat pentru ca tenul se poate irita foarte tare.
Produsele de la Nivea Young ajuta foarte mult pentru cosuri si alte probleme.Gel de curatare, tonic si creme de zi si noapte.

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Mai degraba la diminuarea semnelor si inchiderea porilor, din cauza acidului care il contin citricele happy

| Alien a răspuns:

Nu!
El doar albeste si tonifica tenul!

| JustMeBăi a răspuns:

Da, ajuta, doar ca atunci cand il aplici, te ustura foarte tare fata, si se usuca si iti vor ramane si semne pe deasupra! Mai bine ai lua creme speciale pentru cosuri de la farmacie. Succes!happy

| DrugFree a răspuns:

Da, cum a zis @Alien, nu e adevarat!

| UrsuPolar a răspuns:

Am gasit un site dedicat tuturor chestiilor pe care poti sa le faci cu lamaile, e destul de interesant, cred ca o sa gasesti ceva informatii utile;)
http://www.lemonparty.com
funda?