| barosanu69 a întrebat:

Este adevarat ca sperma este buna pentru ten si ajuta la disparitia cosurilor?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este afirmativ, adica DA, conform specialistilor care activeaza in industria produselor cosmetice. Conform acestora :
-Tratament împotriva ridurilor şi acneei -
,, Lichidul seminal este benefic în îngrijirea tenului. Din acest motiv, unii producători de cosmetice introduc lichidul seminal în compoziţia cremelor de faţă.
Aplică un strat de lichid seminal pe faţă şi lasă să acţioneze în timpul nopţii. Datorită conţinutului de vitamina C şi B12, îţi va hidrata pielea, va diminua ridurile şi va oferi mai multă elasticitate pielii, potrivit www.sementherapy.com. În plus, acest tratament te poate ajuta şi în lupta împotriva acneei.""
In cazul in care faci parte dintre cei care au senzatii de repulsie atunci când văd lichid seminal? Această substanţă lipicioasă te poate scăpa de multe probleme care îţi "pătează" frumuseţea.
Acest tratament bizar ajută, susţin specialiştii deoarece sperma are proprietăţi curative şi este bună pentru ten. În lume au apărut deja o serie de reţete de înfrumuseţare care folosesc spermă. Mulţi producători de creme şi loţiuni pentru corp şi ten se gândesc să folosească sperma, dar, din păcate, e un ingredient scump. Specialiştii caută soluţii să producă spermă artificială, care e mult mai ieftină şi poate fi realizată în cantităţi industriale."" Fragmentul este preluat din urmatorul articol :
http://www.eva.ro/......34623.html

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum pot face ei sperma artificiala, sunt curios

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu credwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Hmmm! Nu stiu ce sa spun. Undeva am citit si am vazut si un experiment: aceiasi persoana s-a dat cu crema pe o parte a fetei si cu sperma pe cealalta. Efectul cremei s-a vazut, al spermei nu. Poate era reclama la crema, ca nu-mi mai aduc aminte.
Dar pentru scaderea glicemiei este sigura. Dar daca iei multa si des scade prea tare, de aceea eu iau doar odata de doua ori pe saptamana.big grin
PS. Atentie, trebuie inghitita, nu data pe fata.laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Incearca pe pielea ta si afla.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

La fel ca si urina.
Daca ai o dereflare hormonala degeaba te tratezi la exterior.

| mihaicelsfant a răspuns:

Si eu am auzit astalaughing frate mie mi-ar fi scarba... dar nu stiu de tinelaughing

| FruttiFresh300 a răspuns:

Încearcă tu și spune-ne și nouă.

| Tpufan123 a răspuns:

Eu am auzit ca te ajuta la albirea dintilor laughing)
Si totusi eram uimit cum eu care ma spal pe dinti cel putin o data pe zi si nu am dintii asa albi ca unele fete care practica sex oral.