| PisicaAristocrata a întrebat:

Sufar de dureri de spate dupa ce stau mai multe ore in picioare, indiferent daca port pantofi cu toc inalt sau nu. Durerea se simte mai ales in dreptul muschiului oblic extern,dar mai spre centru, in dreptul soldului parca...fac stretching si durerea trece pentru moment,asta pana cand stau iarasi in picioare mai mult timp. Care ar putea fi cauzele? Fac si sport,mai ales aerobic si exercitii de forta,am o greutate buna in raport cu inaltimea, boli nu stiu sa am si sunt tanara...sunt tare sacaitoare durerile cand apar,daca ma aplec, imi simt spatele ca si cand tocmai a fost strans in pumn ca o mingiuta de guma sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| leacuri a răspuns:

Una din vertebrele coloanei iti apasa pe nervul sciatic....ventuze!