| anonim_4396 a întrebat:

Suflul sistolic are un tratament mai special?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Nu are tratamente speciale dar eu iti pot recomanda ceva natural, un amestec de plante:papadie 50g, urzica 50g, cimbru 50g, salvie 75g, sanzaiene75g, talpa gastei 40g, paducel 30g si rostopasca10g.La 1, 5 l de apa se pun 6 lingurite de plante, se face infuzie, apoi se strecoara si se vor consuma cei 1, 5 l pe zi.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, daca e asimptomatic. se recomanda sa nu fumezi si sa faci exercitiu fizic (nu de performanta, dar ca orice om sanatos de varsta ta).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce medicamente pot sa iau sa ma insanatosesc?