| Adrian4123 a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani si transpir. Si acum ca e frig afara tot transpir si e enervant ca trebuie tot timpul sa stau cu geaca pe mine sa nu se vada ca transpir si sa stau mereu cu mainile pe langa corp. E pur si simplu un blestem, nu ma pot distra, nu pot face nimic. Am incercat deodorante Addidas, Nivea, tip spray, cu bila si nu are vreoun efect: doar ca nu mieoase caci in rest am o pata cat china la subrat. Cand stau in casa nu transpir dar daca ies afara cat de putin si chiar daca e frig, vine potopu sub bratele mele. Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi la un medic endocrinolog. Pentru asta nu o sa gasesti asa pe net o rezolvare, poate ai probleme cu tensiunea sau cu vreo glanda...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Control la plamani poti avea tbc

| Daagmar a răspuns:

Asta e toata lumea transpira mai mult sau mai putin, e normal sa transpiri! Da, probabil ca e si din cauza stresului mai ales daca te gandesti intr-una la chestia asta.

| PyRoMaNc3r a răspuns:

Pai ce sa zic, sunt sigur de cam undeva pe la 70% ca e din cauza stresului, nu stiu nu te simti bine in pielea ta sau esti obez happy