| CaTa_6712 a întrebat:

Deci in momentul de fata sunt intr-o problema destul de mare.Transpir excesiv!(la subrat). Am schimbat 4 deodorante(spray, bila, solid chiar si de femeie)si tot transpir. Sa fie din cauza pubertatii?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu mai manca sare...

| juniper a răspuns:

Si mie mi se intampla si mi-am dat cu bicarbonat cu apa la sub brat si a mers, daca nu comanda de pe net un "deodorant" micut numit Maxim, cu ala mi s-a terminat problema. Arata ca deodorantul cu bila si e alb.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Foloseste deodorant de barbat... e mai puternic.si eu am aceiasi problema si banuiesc ca e din cauza varstei(de asta urasc eu adolescenta big grin )

| TeoIonela a răspuns:

Nuj ce se poate intampla cu tine, dar nici cu mine ca si mie imi transpira mainile cand scriu la scoala...si eu transpiram la subrat dar acum folosesc deodorantu tatalui meu si nu mai am nicio problema, deci, incearca si uh diferite deodorante. dar nu dela de femei ca alea sunt mai putin rezistente. uite, eu folosesc deodorant solid de la Adidas si e bun.incearca si uh poate poate mergehee hee

| mrproffesor a răspuns:

Ori esti stresat ori pubertatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de neplacut. Iata insa ce poti face:
1.in primul rand incearca sa faci un set de analize la sange si urina; este posibil sa se fi acumulat in corpul tau diverse toxine
2. spala-te cat mai des cu sapunuri cu PH neutru (Dove de ex) si foloseste pudra de talc
3. epileaza-te mai des
4.foloseste servetele umede
5.foloseste antiperspirante si creme de la farmacii

ai grija de tine! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transpiratia e buna, asa elimini toxinele din corp. Gaseste un deodorant care sa nu te faca sa putzi a transhpiratzie. Spre exemplu cel de la Forever e excelent la acest capitol.