| Maj3stic a întrebat:

Sunt baiat am 18 ani cum scap de cosurii? si puncte negre?
vreau alifii ceme metode tot ce stiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0096 a răspuns:

Normal este sa mergi la dermatolog! Dar in momentul actul cele mai recomandate creme si cele mai puternice sunt Isotrexin(o combinatie foarte puternica a compusilor) si zynerit(desi acesta a inceput sa nu mai dea aceleasi rezultate), mai este si retin A.Desi aplici una dintre aceste creme de preferat este sa folosesti si ceva gen doxicilina sau unidox solutab care vor lupta si vor distruge acneea din interior, ele fiind administrate pe cale bucala.
Ca pret ele costa :
Retin A intre 15-20 ron
Isotrexin 35-40 ron(dupa cum am spus este foarte puternic si foarte bun)
Zynerit 30-35 ron. Sper ca ti-am fost de ajutor!

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

TRATAMENT NATURIST PT. ACNEE

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| CrissuCristina a răspuns:

Foloseste Zynerit, este o solutie, cu care trebuie sa iti dai seara dupa ce te`ai spalat pe fata.

| availablehandyman a răspuns:

Nu te-ai schimbat sangele? adica sa faci dragoste cu o fata, daca nu cauta pe la farmaci creme pentru cosuri!

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru availablehandyman):

Incearca prima varianta si o sa vezi rezultate imediate. Din cauza testosteronului din corp apar astea.

| Maj3stic explică (pentru availablehandyman):

Pai as face non stop dragoste asta cred ca e problemawinkinglaughing

| BeStMaN a răspuns:

Crema de la farmacie

| GoldVali a răspuns:

Cum ti-a zis la primul raspuns. Si cu sexul si cremele doar de la farmacii. Nu incerca cu lamaie sau alte tampenii.

| daniellllaaaa a răspuns:

Dati cu argila pe fata cam de 2 ori pe sapt. chiar ajuta pentru ca usuca cosurile

| Danutsyk a răspuns:

Si fratele meu are asa ceva! Uite cateva sfaturi:

lamaie! Tai o feliuta, iti dai in zonele cu cosuri apoi te speli pe fata.Lamaia usuca cosurile.Dar daca ai tenul uscat nu o folosi, deoarece risti sa ti-l usuce mai tare.

masca cu malai si miere.

Rade coaja de portocala, stoarce cosul foarte putin iar apoi freaca-te pe zona cu probleme cu coaja.

| zuz02 a răspuns:

Fa un ceai verde in care bagi o aspirina. lasa-l la racit, apoi il strecori printr-un tifon deoarece aspirina nu se dizolva. Apoi poti sa te tamponezi cu el si sa il lasi sa actioneze. Adica sa nu te clatesti de el. Ce mi-a ramas l-am tinut la frigider si l-am utilizat cateva zile. Apoi mi-am facut altul. La mine a functionat. Sper ca si la tine. Numai bine!

| katapaka a răspuns:

Le scoți!

| MikeyMouse a răspuns:

Pai e o crema naturala din plante " Neem Bio". O aplicipe fata noaptea si dimineata se vad deja rezultate, eu asta folosesc.
Mai sunt tratamentele de la farmacii, cremele si gelurile de curatarea tenului "Balea". Siii trebuie sa-ti mentii tenul curat adica sa te speli des pe fata, asa mai scapi de cateva puncte negre.