| pinkflower a întrebat:

Sunt bolnava. As vrea cateva "trucuri" naturale pentru a-mi trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Atunci,trebuie să bei mult ceai.În unele cazuri a fost mai eficient decât medicamentele!
Cele mai recomandate sunt cele de flori de tei,de cimbrișor,coada șoricelului, mentă și mușețel.
De altfel, și gargara cu mușețel ajută foarte mult.
Alte remedii naturale găsești aici:
http://www.codrosu.ro/......-naturale/

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

I-a masuri, ingrijeste-ti sanatatea, primul doctor esti tu!

| katy a răspuns:

Pai.ce boala ai?

| MoonLight a răspuns:

Raceala? Ce trucuri naturale.e simplu: bea ceai caldbig grin. Fa bai fierbinti(durata baii 10-15 min) sau baie de picioare cu temperatura progresiva - bagati-va picioarele intr-un lighean cu circa 1, 5 litri de apa calda (35 grade C), adaugand progresiv apa fierbinte, pana cand atingeti temperatura finala de 40 grade C. Pentru nas infundat foloseste hrean. pune 2-3 linguri de hrean ras in ceva de unde poti inspira si asta-i. Suc de ceapa contra racelii. Fierbi niste cepe si bei sucul pe stomacul gol. Sau o ridiche neagra: o tai pe jumatate si ii pui zahar, din aceasta iese un suc si il poti bea:d.

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu putem ghici în stele ce boală ai! Dă-ne mai multe detalii, pentru ca noi să te putem ajuta! happy

| Domyno a răspuns:

Ăăăăă recomandat ar fi... sa ne spui si de ce suferi, nu de alta dar nu am vrea ca "inimosii" de noi sa iti agravam boala? sau vrei? desi presimt ca e vb de raceala... laughing

| RфZaημtzα a răspuns:

Bea ceai si ia nurofen.Stai in pat linistita.

| daniel_8163 a răspuns:

Cred ca mai trebuie sa spui si ce te doare sau ce este ca sa i-ti raspunda cineva

| pinkflower explică:

Sunt bolnava adica racita (am avut febra dar mi-a trecut cat de cat dar tot nu sunt bine si ma doare capul dar nu foarte tare ) vam lamurit?

| Levya a răspuns:

Ca sa pot sa iti raspund la ''intrebare'' mai intai descrie ce boala ai

| ILoveVampires a răspuns:

Buna! in primul rand nu ai spus ce ai adica ``sunt bolnava`` racita, varicelalaughing ma rog ce ai?
ca sa stie lumea ce fel de trucuri sa-ti dea!
Este doar un sfat, sper ca nu te superi!