| teodora3 a întrebat:

Care stie cateva trucuri pentru a face culoarea buzelor cat mai naturale,(maro). funda

Răspuns Câştigător
| Patty_5363 a răspuns:

Bine, fii foarte atenta! iti iei un fond te ten lichid/cremos/flui de la o firma buna gen dior/chanel/l'oreal(in niciun caz miss sporty sau altele ieftine); cu un buretel aplici foarte putin pe buze fara sa il intinzi lipind buzele(adica il intinzi cu buretelul) pentru a crea nuanta naturala pe care o vrei tu, dupa care aplici gloss, poti opta pentru unul incolor, roz, sau chiar bej(oricum nu coloreaza foarte mult decat daca e de la o firma buna) si asta e tot! succes! iata cateva firme de la care ai putea cumpara: l'oreal paris/revlon/rimmel/dior/ysl/chanel/bourjois/maybelline/estee lauder. bafta!