| Vernusio a întrebat:

Sunt bune ceaiurile de slabit, adica dau rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,ca nu ceaiul slabesti, ai mai intrebat asta, tu chiar crezi ca un ceai slabesti cum ar putea asa ceva

| alexboss2020 a răspuns:

Bosule nu incerca asa ceva de ce sa dai bani pe ceaiuri cand poti tu sa menti o dieta echilibrata adica nici sa nu mori de foame dar nici sa nu bagi in tine ca un hamesit, te sfatuies sa spui PAS ceaiurilor de slabit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D iti recomand dar pe langa asta trebuie sa faci mult spport so proteine cat mai multe.

| Adyy5 a răspuns:

La ce te ajuta sa slabesti din moment ce nici n-ai luat bacul si nu vei realiza nimic in viata?

| RAY a răspuns (pentru Adyy5):

Orice pas conteaza in viata, totul e sa inceapa de undeva, fara bac nu-i o drama, nu poti sti ca nu va realiza nimic

| 17Ioana a răspuns:

Mai bine faci sport, mananci mai putin cantitativ dar bocat in nutrienti, poti tine pentru o perioada scurta un regim alimentar / rina, dukan etc, dar sa nu exagerezi fiindca poti sa-ti faci rau

| CORGE20 a răspuns:

Buna! Personal, nu iti recomand sa le încerci. Pe moment, au un efect nemaipomenit, dar in timp, pe lângă faptul ca o sa iti dai peste cap intreaga activitate a organismului, exista riscul sa te ingrasi mai mult decât ai slăbit. Cunosc persoane care au slăbit folosind ceaiuri, iar dupa o perioada arătai mai rău decât înainte sa se apuce de slăbit. Daca vrei sa slabesti sănătos si pe termen lung, trebuie sa excluzi asa zisele "retete minune"(ceaiuri, pastile, diete care te slăbesc peste noapte) si sa consulti un nutritionist care iti va concepe o dieta personalizata si sa sa faci zilnic sport. Succes!

| IoanaAnaiad a răspuns:

Buna! Eu le-am incercat si nu prea m.au ajutat.

Răspuns utilizator avertizat