| liceu a întrebat:

Sunt bune creioanele de albit dintii? Am auzit ca benzile de albire sunt foarte bune, dar eu am dinti sensibili si nu as prea vrea sa le incerc. Eu banuiesc ca si creioanele sunt bune avand in vedere ca ambele au in componența peroxid. Care creion credeti ca e mai bun: Dazzling White sau BriteSmile To Go?.
M-aş bucura sa primesc raspunsuri de la cei care au incercat asa ceva.
Cedeti ca site-ul Donna Dental Grup este de incredere?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai dintii sensibili, te-as sfatui ceva mai natural si mai sanatos: bicarbonatul de sodiu!
Este ieftin si foare eficient. Se presara peste pasta de dinti si se freaca dantura cu ele. Procedura se poate face tot la 2-3 zile si are acelasi efect ca si inalbitoarele de cumparat sau de la dentist.
Secretul unor dinti albi si frumosi este, sa-i freci cu periuta dupa absolut fiecare masa, foarte-foarte bine!