| liceu a întrebat:

Sunt bune creioanele de albit dintii? Am auzit ca benzile de albire sunt foarte bune, dar eu am dinti sensibili si nu as prea vrea sa le incerc. Eu banuiesc ca si creioanele sunt bune avand in vedere ca ambele au in componența peroxid. Care creion credeti ca e mai bun: Dazzling White sau BriteSmile To Go?

M-aş bucura sa primesc raspunsuri de la cei care au incercat asa ceva.

Cedeti ca site-ul Donna Dental Grup este de incredere?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Florentina9210 a răspuns:

Nu iti recomand in niciun caz si mai ales daca ai si dintii sensibili. Te poti spala cu o pasta de dinti buna si are cam acelasi efect. O sa ii ai albi o scurta perioada de timp si pe alta parte iti afecteaza smaltul dintilor. Nu merita!