| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cea mai urata fata, deoarece daca e cineva langa mine fata in fata si ma intreaba ceva eu ma uit in alta parte niciodata nu m-am uitat in ochii cuiva, m-am saturat mai degraba nu mai existam pe pamant.ma uit mereu la toti de pe strada sa vad daca mai este cineva ca mine dar nu e nimeni.nu am cosuri dar am am multe impuritati si mai am o problema mi-am smuls primul strat de piele de pe nas din cauza unei iritatii pentru ca se facuse ca o coarja niciodata nu am sa fiu ca toata lumea cateodata plang si ma gandesc la ce mai traiesc deoarece conteaza mult sa fii frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Claudiu2011 a răspuns:

Asta e parerea ta.Doar a ta.In primul rand fiecare e frumos in felul lui.Nu dramatiza si nu fi dezamagita degeaba.Nu are rost sa ti faci rau. poate ca nu te uiti in ochii altor persoane pentru ca esti timida si ai frica aceea ca o sa ti zic ca esti urata sau prostii din astea.nu trebuie niciodata sa asculti ce zice lumea.lumea e rea.Nimeni pe lumea asta nu are voie sa si ia viata pentru ca doar Dumnezeu da viata si tot el ia inapoi.Incearca sa scapi de gandurile negative.cat despre pielea de pe nas sunt anumite tratamente.du-te la un dermatolog e cel mai bine.te va ajuta.Nu mai plange din cauza prostiilor astea ca nu ai nimic de castigat.incearca sa nu mai bagi in seama ce vb prietenii,lumea, amicii. daca te vb de rau inseamna ca nu sunt prieteni, amici si chestii din astea.decat sa ai 100 de prieteni intre ghilimele mai bine 1-2 prieteni adevarati si gata.nu ai nevoie de nimeni decat de familia ta.vb cu mama ta si spune-i sa te duca la un dermatolog.ca dermatologul va sti ce sa faca pentru nasul tau.Ai grija de tine si incearca sa numai asculti ce zice lumea.Atunci se va oftica cel mai tare persoanele de langa tine care iti vor raul atunci cand nu ii bagi in seama.Pa pa. sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Nu esti urata! ti-a intrat in cap chestia asta si te complexeaza! viata e prea frumoasa ca sa o pierzi! o sa vezi ca atunci cand o sa fi adult o sa-ti dai seama ca ti-ai irosit ore bune din ea gandindu-te ca esti diferita happy du-te la un estetician pentru problema la nas, la salon pentru o noua coafura, la mall pentru noi haine si o sa vezi ca o sa te simti mai bine happy

| Loly a răspuns:

Nu`i adevarat.Nu conteaza asa mult sa fii frumos.Stii.poate crezi ca spun asta doar ca sa te fac sa te simti mai bine.sau ca multi nu gandesc asa dar fiecare persoana e frumoasa in felul ei.Si daca ai un suflet bun, milos si pur asta e tot ce conteaza.Sa nu iti pese ce spun cei din jurul tau despre tine.lasa-i sa vorbeasca.tu tine capul sus si bucura`te ca traiesti deoarece multi care s`au nascut cu boli grave si-ar dori sa fie in locul tau, sa aiba sansa se bucure de viata.Nu da cu piciorul la tot ce ti-a dat Dumnezeu.
Cat despre problema ta se poate rezolva.Du-te la un salon de cosmetica si vezi daca se poate face ceva. Daca nu exista operatii care te vor face sa arati extraordinar.Stiu ca nu sunt prea bune dar daca tu nu vrei sa traiesti ce asa ceva pe fata atunci apeleaza la operatii.Dar mai intai du-te la un salon. Poate se poate face ceva.Bafta si nu dispera.O sa vezi ca intr-un final totul va fi bine.winking :*

| TheLastDancer15 a răspuns:

Este foarte gresit ce zici acolo!
umilinta e lucru bun!
si cand spui ca mai bine nu te nasteai e cel mai mare pacat din lume! cine stie ce s-ar fi intamplat daca nu te nasteai?
cand spui ca esti urata si vrei sa te schimbi, e de asemenea un lucru rau, deoarece critici creatia lui Dumnezeu. Pentru el, umilinta ta e lucru enorm fata de Dumnezeu si o fii rasplatita! si stai linistita, sunt multi altii care sunt si mai urati decat tine [nu zic nimic despre tine, pentru ca nu te-am vazut, doar dince mi-ai spus]
acum, nu prea stiu ce ai putea sa faci. adica, cat de rau poate fi?
ce spui de niste... machiaj? pudra, creme. mai bine consulta un profesionist in frumusete si sa stii ca exista FOARTE multe creme si solutii pentru infumusetearea si sigur exista si pentru ce ai tu nevoiewinking
eu iti urez noroc, si tine minte ca nu prea conteaza cum arati!
funda? happy mersi

| paffyxfairy a răspuns:

Ar trebui sa consulti un doctor pentru ce ti s-a intamplat la nas, dar nu te descuraja! Nu esti cea mai urata si nu vei fii nicioadata, Dumnezeu ne-a dat pe toti frumosi in felul in care suntem! Nu conteaza daca avem cosuri, ochii umflati, parul ros sau altecele, nu conteaza. Suntem noi si trebuie sa ne bucuram ca suntem catdecat sanatosi, iar pe cei care te jignesc nu trebuie sa ii bagam in seama, sa se uite la ei primadtaa si apoi sa vorbeasca. Uneori, fiecare ne descarcam plangand, si eu mi-am dorit sa mor, dar nu trebuie acest lucru! TRaieste-ti viata din plin in continuare si nu uita, nu frumusetea din exterior conteaza, ci cea din interior! :* Sper ca te-am ajutat, si da-mi funda te rog. big grin

| ƊöℓǨƐ a răspuns:

Nu,nu esti o persoana urata, ai sentimente si constiinta, ceea ce te face o persoana puterina si frumoasa.Cand cineva te mai intreaba ceva,raspunde-i frumos si glumeste cu acea persoana,nu privii in alta parte ci drept in fata, iar cu problema cu iritatia, v-a trece sa fii sigura.Interiorul unei perosnae e mai frumos decat esteriorul.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea,am sa tratez aceasta intrebare,ca fiind una serioasa. Din start,pot sa iti spun ca nu exista om frumos sau urat. Astea sunt doar pareri. Nici eu nu ma consider un foto-model,insa am avut cateva gagici la viata mea happy Nu este corect fata de tine,sa iti faci o asemenea impresie,astfel valoarea ta,ca om,scade mult. Nu in fata altora,ci in fata ta! Eu iti dau un sfat prietenesc: Revino-ti! Viata e frumoasa si frumusetea corporala nu e totul. Sunt fete care arata beton,insa sunt paroaste foc,sunt folosite si apoi aruncate,de la un barbat la altul, toata viata lor. Tu fi fata desteapta, ca o sa ai de castigat happy