| anonim_4396 a întrebat:

M-am dat cu un gel de curatare si m-am inrosit pe nas si in jurul ochilor, cred ca m-am iritat si mi-a si sa facut ca o coarja iar eu mi-a smuls ca sa zic asa primul strat de piele de pe nas si mi-am stricat forma fetei ce as putea face? va rog ajutati-ma ca am fost si la dermatoog si tot degeaba.crying

Răspuns Câştigător
| narcisa a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la inca un dermatolog.o parere in plus nu strica.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plimbă un cub de gheață pe zona afectată până simți că a amorțit, apa care curge de la cubul de gheață o tamponezi cu o compresă sterilă, lași să se usuce în mod natural zona și aplici ulei de migdale dulci prin masaj blând, ajută la hidratare și combate iritația, roșeala pielii.
Hristos a înviat!
Pa, pa.