| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata, mama e bolnava de cancer, si eu sunt ingrozitor de singura. Am ajuns la capatul puterilor, ce sa fac ca simt ca nu mai pot lupta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| zorialbi a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu sa iti dea putere sa mergi mai departe. Spovediti-va la un preot si tu si mama ta si apoi veti simti amandoua o alinare. Si gandeste-te ca oricat de mare ar fi suferinta in lumea asta, ea va avea un sfarsit. Important este ce raspuns vom da la judecata dupa ce murim si unde ajungem, sa nu ajungem in iad unde suferinta va fi vesnica.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna înțeleg perfect situația prin care trece-ți dumneavoastră, și în familia noastră toți au murit de cancer, cel mai tînăr a fost unchiul meu 37 de ani, singura soluție este să vă ruga-ți lui Dumnezeu să vă dea putere să rezistați acestui stres, ce vîrstă are mama dvs? Și unde este localizat cancerul? Î-mi cer scuze dacă a-m fost indiscret, o seară frumoasă vă doresc. Sărut mîna și multă sănătate.

| Zambet a răspuns:

Hei, inteleg prin ce treci. Incearca sa privesti inainte, sa te rogi la Dumnezeu, nu la icoane ca El sa o indece pe mama ta, deoarece Dumnezeu este Medicul Suprem si numai El o poate vindeca. Degeaba te rogi la icoane sau te duci la preot. Tu incearca sa mergi inainte pentru ca viata trece oricum ar fi.Si buna si rea. Nu te gandi sa faci vreo prostie pentru ca pe lumea asta sunt si persoane care tin la tine...love struck

Bafta si mergi cu capul sus! Zambeste desi in interiorul tau e un zambet fals! kiss

| iuliancico a răspuns:

Credinta, speranta si optimism.

| roxanaa a răspuns:

Buna. Si parintii mei au murit cand aveam 24 de ani. Timpul vindeca, de asta te pot asigura. In primul rand traieste momentul. Incearca sa stai cat mai mult timp cu dansa:sa faci orice lucru stii ca poti face si nu te vei gandi peste un timp ca nu ai facut; incearca sa o intrebi tot ce ai vrea sa stii; incearca sa o faci sa uite zambind, pentru ca ei ii va fi si mai greu si ii este stiind ca te lasa singura.Incearca sa nu pierzi nimic din ceea ce se poate face in 2 sau tu pentru ea. Mai mult ca sigur nu vei fi singura. Dumnezeu iti va oferi atat sprijin cat si prieteni si oameni apropiati, insa chiar daca doare vei stii ca iti va fi mereu alaturi. Ti-o spun din experienta si din suflet. Daca ai nevoie de ceva, suntem aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arunca o privire in viitor si o sa vezi cum uiti de toate si iti traiesti viata. Daca ai inceput un drum, nu e corect sa ajungi si la destinatie, indiferent cati caini iti ies in cale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii puternica, sa stii ca oricat de singura te-ai simti cineva este acolo sus care vegheaza asupra ta si are grija de tine.