| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 14 ani (1, 51m si 44kg ), sunt mica de varsta mea si as vrea sa cresc in inaltime. Puteti sa imi dati niste idei ca sa cresc care chiar merg (fara basket, inot sau hanbal ca nu fac asa ceva).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai fara ce ai enumerat tu acolo nu sunt alte metode decat sa astepti sa vezi cu cat te inzestreaza mama natura[in inaltime doar esti in crestere]

| vladutzmuresan a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Sunt baiat de 16 ani si am 1, 58 m si 49 kg. Am sa-ti dau un sfat pe care l-am vazut la emisiunea ''Ce se intampla doctore?''.Fa intinderi de picior si sari cat de mult ajungi cu mainile in sus si fa-ti un semn pana unde ai sarit cel mai mult. Eu asa am facut si am crescut 7 cm intr-o vara. Dar acest exercitiu sa-l faci in fiecare zi.Bafta!