| anomimanonimus a întrebat:

Sunt fata, virgina, am 22 de ani si am inceput sa ma masturbez de cel putin 2 ori pe zi, acest lucru practicandu-l zi de zi de la varsta de 19 ani si nici macar nu pot sa mai adorm pana cand nu ma autosatisfac, eu cred ca am devenit dependenta. Cum as putea sa scap de aceasta dependenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crede-ma ca ma asteptam sa puna aceasta intrebare o fata la 15-16 ani.Dar tu ai totusi o varsta.Alte femei au intemeiata o familie la varsta ta.Pacat.Incearca sa iti gasesti un prieten si cine stie, pe viitor, un sot.Asa vei scapa de aceasta problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta ti pe unul sa ti o traga bine de tot si rezolvi problema

| AnnaAnnne a răspuns:

Simplu,prin ambitie daca chiar vrei sa scapi de acel lucru cred ca ai atata ambitie incat sa nu.l mai faci si la varsta ar trebui sa ai un prieten gaseste. Ti si tu pe cinevahappy

Răspuns utilizator avertizat