| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am devenit dependenta de seriale. ce sa fac sa scap de dependenta asta?

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Incearca sa scrii pe TPU. Mie mi-a ajutat foarte mult. Aproape ca nu ma mai uit deloc la televizor. Fac si un lucru util - ajut pe cineva, si am scapat de seriale... filme...
Pe de alta parte fa-ti si un program si mergi in parc, la plimbare, la prieteni. Fa ce-ti place mai mult... Profita de timpul frumos, pentru ca in curand va fi prea cald ca sa ne mai plimbam...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scoate pur si simplu televizorul din priza, pune-l intr-o cutie si depoziteaza-l undeva unde nu ai acces. In maxim 6 luni vei fi vindecata.

Bula
| Bula a răspuns:

Da cu un ciocan de 5 kg in mijlocul ecranului!

| kh1ss a răspuns:

Gaseste altceva mai bun de facut

| monyk a răspuns:

Buna, fa tot posibilul sa iesi la plimbare, sa iesi cu prietenele la o inghetata, fa-ti un iubit, sau daca ai deja iesi cu el cat mai des si ai grija de ochisorii taiwinking

| www a răspuns:

Sa inchizi televizorul.

| galileo a răspuns:

Ceau. Nu trebuie decat sa iesi in natura, sa iti gasesti alta ocupatie :d.

| macarale a răspuns:

Gaseste un serial ff lung si nu prea interesant. o sa ai impresia ca nu se mai termina niciodata si o sa te saturi la un moment dat de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iti ocupi timpul si cu altceva.Plimba-te afara, citeste, mergi la Biserica, club etc.

HRISTOS A INVIAT!