| Adrian147 a întrebat:

Sunt fumător de 2 ani. Pot sa spun ca am exagerat in ultimele luni ajungând la un pachet pe zi. Am început sa am o problema mai... ciudata. Din când in când simt cum îmi vine sa tușesc, dar nu o tuse normala, parca nu am aer, apoi când tușesc îmi ajunge mucoasa in cavitatea bucala. Lăsatul de fumat nu e o soluție, dacă știți careva care ar putea fi cauza sau orice, mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Mergi la un consult la un pneumolog competent, iti va face teste/raza/ascultat la plamani sa vada ce e acolo.

Cauta totusi o solutie sa te lasi de fumat, discuta tot cu pneumologul si poate te va motiva o vizita la oncologie sa vezi cum fiecare respiratie a unui bolnav de plaman este un chin, cum tuseste sange si se roaga sa moara.

Tot la fel, zmeu ca si tine, fumator care nu se putea lasa de fumat si la 50 de ani se roaga sa moara o data...