| Mogiojojo a întrebat:

Sunt medici pe-aici? Vreau sa iau suplimente de magneziu dar nu stiu care forma o absoarbe corpul mai bine. Am 3 variate: citrat, carbonat, taurin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Buna.Citratul de magneziu se absoarbe foarte ok.

| AvalohAlyn a răspuns:

Deci nu lua carbonat ca se absoarbe greu, ineficient.
Din cate stiu citratul de magneziu se absoarbe mai bine.

| aXy99 a răspuns:

Ala din cereale, unt de arahide si alte alimente de genul asta.
Daca vrei supliment, ia pastile.

| GouDidodino a răspuns:

Dar de ce vrei sa iei magneziu? Ai facut analize si ti-a iesit deficit?

| Mogiojojo explică (pentru GouDidodino):

Nu. dar imi place mie sa iau pastile.

| GouDidodino a răspuns (pentru Mogiojojo):

A, ok

Răspuns utilizator avertizat