| liviunm a întrebat:

Sunt pastile pentru slabire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mariaaaavev a răspuns:

Pastilele cu ceai verde :* costa 40 de lei la farmacie. Dacă bei 2l de apa pe zi, fa o sport și mănânci sănătos slăbești cât ai zice peste! Menționez ca nu poți slabi fără sport!

| Aihao19 a răspuns:

Stiu 3 suplimente eu:Canadian Tea(e ceai)
Slimvia(pastile naturale)
Silfide Complex de slabit de la Alevia(pastile naturake)
Dar trebuie pe langa ele si sa eviti sucurile carbogazoase si dulci, prajelile, fastfoodul si grasimile si dulciurile si mancarurile grase.
Daca ai face si jumatate de ora de miscare de orice fel ajuta si mai mult! Sanatate!

| Catalinjr a răspuns:

Cura de slabire se face la bucatarie, incearca un regim alimentar echilibrat si vei avea rezultate.

| Andrei144 a răspuns:

Baga multa mâncare fara calorii, caută pe net rețete dau du-te la un nutriționist, oricum e mai ușor să slăbești decât să te îngrași așa că ar trebui sa fie easy peasy daca faci sport

| PavelAndrei78 a răspuns:

Desigur ca exista tot felul de pastile pentru slabit, dar nu le-as recomanda pentru ca, daca te ajuta sa slabesti pe moment, apoi, cu siguranta te vei ingrasa la loc. Mi-a placut ce a spus cineva mai sus si anume faptul ca, cura de slabire se face in bucatarie. Poti sa incerci ceaiuri pentru slabit, care sunt naturale, din plante, mie imi plac mult ceaiurile Fares. Urmeaza o cura alcalina, atat alimente cat si apa alcalina. Apa alcalina trebuie sa aiba ph mai mare de 7, eu de ex beau Calipso cu 8, 2, iar alimentele trebuie sa fie bogata in fructe, legume, cereale, ex. Brocoli, varza, conopida, morcov, gulii etc. Deci pe langa faptul ca ajuta la slabit, dieta alcalina ajuta mult la imbunatatirea starii de sanatate, pentru ca prin consumul de fructe si legume se remineralizeaza si revitalizeaza organismul. Asa ca lasa pastilele si mananca corect si sanatos

| doctorandus a răspuns (pentru PavelAndrei78):

Dieta alcalina este promovata de escroci medicali si bolnavi psihici.