| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Sunt racita de doua saptamani si nu stiu cum sa scap odata de raceala asta...Am fost la medic, dar mi-a dat niste porcarii de pastile...Va roog ajutati-ma. FUNDA+VOTwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ella_2561 a răspuns:

Buna Georgiana! La mine nurofen raceala s gripa a functionat perfect. in vreo 3 zile imi revenisem! Acum nu stiu daca doctorul ti-a prescris si el asta. Multa sanatate!happy

2 răspunsuri:
| Ir0nMaN a răspuns:

Iati de la farmacie Picaturi pentru inhalant! SI fa inhalant seara timp de 3-4 zile si se va cunoaste diferenta ( dupa ce faci ingalant-ul stai in pat invelita! ) Inhalantul se face din ceai de musetel, se pune un prosop in cap si stai deasupra ceaiului big grin.

| Specie a răspuns:

Bauturi calde, incearca sa transpiri cat mai des(banal dar merge)