| beck2804 a întrebat:

Sunt șanse să intru la Academia de Poliție Alexandru Ioan Cuza dacă am tahicardie sinusală? De fiecare dată când am emoții, in general emoții mai mari, inima mea bate foarte repede. Sunt momente ale zilei când simt ritmul bătăii inimii crescând fără să fac nimic. Menționez că nu întâmpin probleme când alerg, dar dar de fiecare dată când mă opresc din alergat inima îmi bate repede, parca prea repede decât ar trebui. Doctora de familie mi-a pus acest diagnostic in urma unui consult pentru o adeverința de sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mmmm1111 a răspuns:

Mai toate judetele au un doctor care iti da acceptul, conform ca esti apt sa intrii la Academie. O vizita in prealabil, adica inainte sa te apuci de meditatii si sa arunci banii ar fi indicata in cazul tau. spor!

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Tahicardia sinusala sau pulsul de peste 90 batai/minut indica o anxietate netratata. Ca tratament, se foloseste medicatia psihiatrica.
Consulta un psihiatru! El se ocupa de bolile bazate pe stres.