| Blackwoman27 a întrebat:

Supa de legume îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, atata vreme cat nu mai mananci nimic altceva toata ziua!

| Freya1 a răspuns:

Nu ca este de legume.Si poti sa mananci orce aproape daca nu bagi cantitati mari nu te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ingrasa.

| DovleacTurbat a răspuns:

De unde tot apareti ma? laughing ia-o si tu logic daca tot n-ai chef sa citesti ce-ti da fratele google, ia-o logic: cum ai putea sa te ingrasi din apa cu legume fierte?

| missfatadelatara a răspuns:

Dacă mănânci mulți morcovi și cartofi, normal ca te îngrași.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Orice aliment are calorii, deci orice 'ingrasa' (in afara de alimentele cu calorii negative, consumi mai multa enegie digerandu-le decat obtii tu din else, precum telina)

Atata time cat nu consumi mai mult de numarul de calorii pe care le arzi intr-o zi (1600-2400 calorii) nu vei pune greutate. Mai ales ca supa de legume nu contine carbohidrati sau zaharuri, deci este in regula sa consumi.

| tzuria79 a răspuns:

Nu, chiar deloc! N-are nimic ca mananci o supa ce contine cartofi atata timp cat nu contine si carne.

| AnastasiaK a răspuns (pentru tzuria79):

Dar cu ce te-a suparat carnea? laughing rolling on the floor

| tzuria79 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Carnea si cartoful = grasime
carnea singura = calorii normale
cartoful singur = calorii normale

| AnastasiaK a răspuns (pentru tzuria79):

Jesus laughing rolling on the floor Ma abtin de la alte comentarii laughing

| tzuria79 a răspuns (pentru AnastasiaK):

No domne feri, da tu intrebarasi.

| Gyulya1999 a răspuns:

Nu. Ciar de loc nu in grasa