| Paulinovici a întrebat:

Supraponderalitatea/obezitatea poate afecta lungimea picioarului pe interior? adica poate micsora lungimea picioarelor incepand de la bifurcatia celor doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simonasimona1992 a răspuns:

Nu stiu exact la ce te referi cand zici ''lungimea picioarelor pe interior'', dar banuiesc ca te referi la lungimea piciorului-de la sold in jos, nu?
Supraponderabilitatea in copilarie/adolescenta poate afecta cresterea in general, dar nu neaparat cresterea in inaltime, ci dezvoltarea sexuala in principal.
Consulta un doctor nutritionist si un kinetoterapeut ca sa iti faca toate masuratorile necesare si sa te indrume