| Nexus7i8 a întrebat:

Tahicardia la adolescenți este periculoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu...eu n-am murit. Încă. big grin

| Nexus7i8 explică (pentru anonim_4396):

Ai tahicardie și dacă da cum se fanifesta adică simptome

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nexus7i8):

Obosești nefăcând nimic. Te simți de parcă ai alergat un maraton. Ai impresia că inima vrea să îți sară din piept... Și e și acea stare generală de slăbiciune, mâinile care tremură, sentimentul de inutilitate la gândul că nu ești în stare să duci până la capăt o sarcină fizică, etc.

| alexandrumarian229 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am avut puls 145 și tensiune 15, oare am făcut tahicardie? Simt de 7, 8 zile ca nu mai pot sa respir ca înainte

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandrumarian229):

Doar un medic îți poate spune... dacă e ceva oarecum constant, nu doar după efort fizic intens, întreținut, atunci e posibil să fie. Dar nu mă pot pronunța.