| Mogiojojo a întrebat:

Tensiunea 11 cu 7 e ok pentru varsta de 20 de ani sau e cam mica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E bună.
Ea va crește cu timpul așa că este mai bine să crească începând de la o vârstă mică.

| InteractiV a răspuns:

E decenta, putin mai mare si ar fi fost asa cum spun doctorii "Tensiune de aviator". Este buna tenstiunea, nu trebuie sa iti faci probleme in privinta ei. Era un tabel pe internet cu valorile tensiunii specifice varstei, o sa iti las un link mai jos.
https://www.ziaruldeiasi.ro/......13082.html
Funda?

| RAY a răspuns:

Nu asa se afla daca ai ceva sau nu,si daca ai tensiune mare/mica de mai multe ori fara sa fie cauza un efort fizic, un maratonist e mereu in tensiune mica, ce crezi ca e bonav nu, e normal, si daca bei apa conteaza 2l este important