| mihaela_5589 a întrebat:

Este bine sa beau cafea daca am tensiunea mica?

6 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Sigur ca este bine.Mai rau era daca aveai tensiunea mare.

| andreea8888 a răspuns:

Este un excitant, deci este foarte bun pentru presiunea mica, aducandu-ti starea de care corpul tau are nevoie!
Este insa foarte important sa consulti un cardiolog care iti poate da sfaturi mai specializate decat noi, cei care presupunem sau sfatuim din ''auzite''!

| vio a răspuns:

Daaaaaa...si eu am tensiunea mica si daca beau cafea nu mai am treaba... daca nu beau ma doare capu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, este recomandat.
Poți folosi și ceai negru sau vin roșu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e bine sa bei cafea dar nu prea m, ulta. Euam venit acum o saptamana de la spital si la fel am tensiunea fffff mica dar medicul mia recomandat ba chiar mi aimpus sa beau fffffffff multe lichide. Deci cel mai indicat e sa consulti un mecic sau daca doresti sa aplici sfatul meu care mi l adat medicul. AM fost internata la centrul de expertiza medicala bucuresti. deci medici f bine sanatate iti doresc

| fanutz a răspuns:

E recomandat de doctori...