| devil2279 a întrebat:

Ti se duce suflul de la fum? nu fum de tigara ci fum de foc, foc de lemne. Ca sa intelegeti mai bine... eu faceam cross inainte pana in iunie si aveam suflu(rezistenta) dar toata vara nu am m-ai facut decat foarte rar, cam 1 data la 2 saptamani. Si de pe 15 septembrie iar trebuie sa fac ca incep antrenamentele. Mi-e frica ca mi s-a dus din suflul datorita fumului pe care il inhalez in plamani timp de o ora, chiar 2 pe zi, neintentionat.Toata vara, in absolut fiecare zi. Deci vreau sa stiu daca afecteaza fumul de lemne plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Da afecteaza, la fel ca si fumul de tigara, inhalarea fumului duce sper probleme cardio-respiratorice!

Răspuns utilizator avertizat
| Cezar a răspuns (pentru devil2279):

Sincer nu curata in totalitae, dar da e bun! Poti sa iti pui ceva o masca la nas, gen de alea cum au medici dentisti!

Răspuns utilizator avertizat