| Utilizatornew25 a întrebat:

Știai că ochii tai sunt egali? Au aceiași lungime dar nu sunt egali ca și volum-nivel unul față de celălalt (asimetrici), sper ca ți-am fost de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| soniafulea90 a răspuns:

Da este adevarat! Aceștia difera ca lungime doar în cazul miopiei/hipermetropiei sau în cazul altor boli oculare!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat! Multi au ochii asimetrici, unul mai mic si altul un pic mai mare, la unii chiar foarte vizibil, la altii deloc vizibil.

| Utilizatornew25 explică (pentru Violleta2022):

Ba da, citeste putin întrebarea, volumul este logic ca este unul mai mic si altul mai mare pe un ochi, dar lungimea când ochiul este emetrop fara probleme, este egala!

| johnnny123 a răspuns:

Tu îți faci mai multe conturi ca să scrii același lucru, apoi îți dai dreptate singură și-ți dai fundă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru johnnny123):

Da, are doua conturi de pe care se aproba singura.

| Utilizatornew25 explică (pentru johnnny123):

Bună, nu! Contul respectiv este a colegei mele, care vrea să ajungă cât mai repede la rangul de "senior" și pun câteva întrebări ca sa aibă mai multe răspunsuri pentru a urca în rang!

| Utilizatornew25 explică (pentru Violleta2022):

Nici aici nu te poți abține să comentezi? eu zic să-ți vezi de activitate în continuarehappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Utilizatornew25):

Care colega ta?
Cand esti tot tu...scriind dupa 2 conturi aceleasi subiecte si premiindu-te singura laughing

| Crackman a răspuns:

Normal ca stiam... la fel cu mainile, picioarele si boasele mereu unul o sa difere un pic

| NisipLaMare a răspuns (pentru Crackman):

Exact! la fel cum țâțele la femei nu sunt la fel.