| Marian_Radu_1966 a întrebat:

Știe cineva care este remediul pentru creșterea părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu l-a inventat nimeni.
Cine-l va inventa, va deveni unul din cei mai bogati oameni de pe Pamant.
La fel de bogat va deveni si cel care va inventa depilarea definitiva.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe, însă îți pot recomanda petrolul.Este foarte bun, dar trebuie să ai grijă când îl aplici să nu pui prea mult pentru că rişti să îți arzi scalpul.Cel mai bine iei o dischetă demachiantă, îți faci cărări în cap şi tamponezi.La sfârşit poți să dai şi pe lungimea firului de păr, îi dă strălucire şi îl face mai plăcut la atingere.Stai cu el o oră, două, trei, cât rezişti, poți să stai şi peste noapte şi apoi te speli bine.Petrolul are un miros mai puternic şi s-ar putea să trebuiască să te speli de mai multe ori ca de obicei.

| Iunix a răspuns:

Ulei de ricin.
Costă 3 lei ( 25 ml ). Se găseşte la farmacie.
Se aplică pe păr masând cu vârful degetelor scalpul la rădăcina firului de păr.
Se lasă să acționeze 30 de minute sau mai mult dacă vrei.
După aceea te speli pe cap.
Repeți tratamentul de câteva ori pe săptămână.

Rezultatele nu apar peste noapte.
Poate să dureze câteva luni dar măcar e un tratamebt natural şi nu te costă o avere.
Pe ambalaj scrie că uleiul de ricin întăreşte unghiile şi RĂDĂCINA FIRULUI DE PĂR.

| alex15ccc a răspuns:

Implant