| Anonim2796 a întrebat:

Știe cineva ce medicament are pastila albă rotundă cu un N pe ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Algocalmin poate fi. Stiu ca Algocalminul are N dar diferitele fabrici producatoare au felul lor de a prezenta un medicament si poate fi unul asemanator. Pune putin pe limba si daca este amar, este Algocalmin.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Multumesc pentru apreciere! Pentru cei care au raspuns Nurofen ar fi trebuit sa stie ca ala este in casete, in majoritate si cand sunt tablete nu au nimic pe ele. Dar unii dau raspunsuri fara sa se documenteze. Paracetamolul are doar o dunga pe mijloc.

| gabicoo a răspuns:

Algocalmin

| Crackman a răspuns:

Nurofen...

| Latinmoon a răspuns:

Paracetamolul este alb si are N pe el
Nutorfenul nu este alb
Nu lua o pastila fara a citi inainte ce este.

| timidu89 a răspuns:

Nurofen forte e rotunda si alba, cu litera N inscriptionata pe ea

| andreidmbm a răspuns:

Nurofen Forte (substanta activa Ibuprofen 400mg)