| Ch3ls3a91 a întrebat:

Știe cineva vreun tratament destul de sigur pentru tratarea unghiei incarnate? Am încercat 100 de metode, m-am operat de doua ori. M-am saturat de durere, am un granulom acolo la unghie, știe cineva vreun tratament, naturist, farmacist. Nu contează.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Frunza de aloe Vera curățată de coajă pe o parte și lipită pe deget cu leucoplast. Seva frunzei "trage" puroiul.
Ăsta e un leac băbesc. La mine are efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poţi să scapi pur şi simplu de ea.
Trebuie să mergi la chirurg să ţi-o scoată.
Nu-ţi tai unghiile corect de asta tot ai unghie încarnată.
Întreabă-l mai bine pe chirurg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu te superi, poţi să-mi povesteşti cum a fost? Ţi-a pus anestezie sau nu?