| nikki a întrebat:

Tigarile Lights si Ultra Lights sunt mai putin nocive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Te obliga sa fumrzi mai multe ca sa -ti satisfaci nevoia de nicotina.Sunt o inselatorie. Mira

6 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Draga Nikki,
Nu ma pricep la marcile de tigari, dar in mod sigur pot sa-ti spun ca, toate tigarile sunt nocive pentru organism si ca este bine sa ne ferim de acest viciu, iar daca l-am "capatat", sa ne scapam de el cat mai repede posibil. Cred ca stii si tu ca nicotina se aduna in organism si devii dependenta de acest viciu. La fete mai ales, le strica tenul, el o sa capete cu timpul o tenta cenusie si o sa se rideze mult mai repede decat la fetele ori femeile care nu sunt fumatoare.Pe langa acest aspect, tigarile ataca plamanii, in special, precum si celelalte organe, in asa fel ca, functia lor este modificata, in raport de acest drog, care este nicotina. Incearca sa te lasi de fumat pentru a fi tanara si frumoasa si atunci cand vei avea varsta senectutii. Eu cred ca-mi vei asculta sfatul meu si vei pune capat acestei obisnuinte care iti ruineaza sanatatea si-ti cheltuie banii fara nici un folos.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi ca a mai fost aceasta intrebare si poti gasi si alte raspunsuri acolo
http://www.tpu.ro/......rmale.html

cristian
| cristian a răspuns:

Toate tigarile sunt nocive.
Nu exista sa mori putin.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Contin mai putina nicotina, mai putin gudron... si mai putin monoxid de carbon... dar... din cate stiam au mai multe chestii in filtru si pot fi chiar mai nocive decat cele filters... Nu garantez pe raspunsul meu!

| Dorel a răspuns:

Sunt la fel..., pentru comerciani este mai important ca tu sa crezi ca nu sunt nocive
cel mai bine e sa te lasi de fumat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putin nocive decat foarte nocive? happy toate tigarile sint nocive, cel mai bine ar fi sa renunti la fumat. crede-ma!