| alexa16 a întrebat:

Ţiiauuukiss! Imi spuneti si mie va rog frumos ceva tratamente naturiste pentru cosuri? Multumesc anticipat. Pupici:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

Comprese cu ceai de musetel pentru a ameliora din roseata, sau cuburi de gheata puse direct pe cosuri.Au un efect foarte bun iar daca sunt rosii sau inflamate le calmeaza.In schimb pentru ten si pentru prevenirea aparitiei cosurilor iti poti face acasa masti din fructe sau legume.Nu sunt deloc costisitoare si sunt la indemana oricui.
Cea mai buna, pe care eu o aplic de 3 ori pe saptamana este aceasta:
Dupa preferinta aplici pe fata proaspat spalata o jumatate de banana sau kiwi pasat, ori felii de portocala sau de grapefruit.Nu e nevoie sa le amesteci cu nimic.Lasa`le 15 min pe fata si clateste`le cu apa calduta.Nu numai ca este un bun tratament pentru prevenirea cosurilor, dar vei avea un ten mult mai cuurat, delicat, hidratat etc happy
Bye:* sa imi spui daca a functionat!

3 răspunsuri:
| darkeyes a răspuns:

Si ar mai fi ceva.
Mierea singura sau in combinatie cu alte ingrediente naturale face minuni pentru ten doarece il hidrateaza, il regenereaza si il improspateaza.Mai mult, datorita proprietatilor sale antibacteriene, mierea este un excelent remediu pentru cosuri big grin

Scuzehappy dar nu era complet raspunsul
bYe:*

| darkeyes a răspuns:

Nu ai pentru ce. Ma bucur ca te-am putut ajutahappy

| alexa16 explică:

Si da, a functionat!

multumesc frumos>big grin