| 201918171615141312111098765432 a întrebat:

Tin aceasta dieta dimineata lamaie cu apa calduta pe stomacul gol, mic dejun 1 felie de paine (neagra, alba.) prajita cu o lingurita de dulceata sau miere, gustare 1 mar, cina peste prajit cu o salata de legume si cina o jumatate de grefluit si o salata e buna aceasta dieta, daca nu ce nu e bine? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E proasta si sinucigasa si e facuta de un prost care isi bate joc de tine, fara pic de gandire sau cunostinte de dietetica. Te va imbolnavi inainte sa slabesti daca iti trece prin cap sa o tii. Eu cred ca persoana care a gandit-o nu numai ca nu e ditetician sau nutritionist, dar n-are mai mult de 4 clase, fiindca nu are notiuni elementare. De exemplu, contine prajeala, care este complet interzisa in orice dieta si dulciuri concentrate (dulceata), dar nu contine deloc carne de vita sau pasare si nici lactate (care sunt obligatorii). In plus, este dieta pentru o singura zi, pe care sa zicem ca ai putea-o repeta 3-4 zile (daca nu ar fi atat de periculoasa pentru sanatate), iar apoi te-ai plictisi de ea.
Eu te sfatuiesc sa nu te mai iei dupa sfaturile tuturor imbecililor dornici sa faca experimente pe viata si sanatatea ta (gen: tine, fata, dieta asta, sa vedem daca mori). Discuta cu un nutritionist adevarat care iti va formula o dieta echilibrata si sanatoasa, care sa contina tot ce ai nevoie, cu minim 14 zile diferite, pentru alternanta, insotita desigur si de sport. Nu face experimente pe santatea ta, mai ales ca probabil nici tu nu ai cunostinte de biologie de vreme ce nu ti-ai dat seama ca aceasta dieta este o bataie de joc si un pericol pentru sanatate

| darrio2007 a răspuns:

Ti-as fi raspuns si eu ceva dar raspunsul complet ti l-a dat Brigaela.Sunt de acord cu ea.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Sunt de acord cu Brigaela.
Fundita?
O zi frumoasa!