| And7280394847 a întrebat:

Tin dieta cam de 6 saptamani, adica mananc mult mai putin decat inainte. Primele doua saptamani am facut foamea fortat si a fost un chin, dar dupa efectiv nu am mai avut pofta de mancare. Am pierdut mai mult decat greutatea dorita dar tot mananc foarte putin si nu pentru ca mi-e foame, ci pentru ca constientizez ca mai trebuie sa si mananc. Mi-e frica sa nu slabesc foarte mult sau sa nu fi dereglat ceva. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stai tu sa faci dupa ce vei manca din nou ce frumos te vei ingrasa, foametea scade rata metabolica simplu

| Sn4k3 a răspuns:

Daca faci foamea, ramai fara energie, slabesti si muschi, nu e deloc sanatos si nici nu arati mai bine. Deci fa cu cap dietele astea, ca ai de unde lua informatii, numai pe TPU sunt un infinit de intrebari pe tema asta (cum sa ma ingras, cum sa slabesc etc). Acum tu stii daca vrei sa te mentii, sa te mai ingrasi, ce constitutie ai, daca vrei sa faci si sport etc deci incepe sa mananci cate calorii ai nevoie in functie de chestiile astea. Vezi sa includa dieta ta proteine (1g - 4 calorii), carbohidrati complecsi (1g - 4 calorii), grasimi sanatoase (1g - 9 calorii), ca ai nevoie de toate.