| Cherry1234 a întrebat:

Am nevoie sa slabesc 5 kg, dar imi este foame in continnu. Efectiv nu pot sa ma abtin sa nu mananc, mi se face pofta si foame imediat. Aveti vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Mananca multe legume si doua fructe pe zi. legumele au putine calorii si ocupa mult loc in stomac. de asta nu iti va fi foame cand le vei manca + vei slabi ca nu au multe calorii. carnea +dulciurile +mancarurile uleioase au multe calorii.

| kyliejenner a răspuns:

Trebuie sa mananci corect, nu sa te infometezi.

Consulta un nutritionist sau cauta pe net mancaruri.

Bea multa apa si fa sport.

| horansgang a răspuns:

Incearca sa infuleci un fruct sau ceva, sau bea mai multa apa.

| shainitainii a răspuns:

Dieta dukan. Poti sa mananci cat vrei dar doar anumite lucruri.
Ai mai multe detalii pe dietadukan.ro

| kevincube a răspuns:

Când te ia foamea bei apă mână te saturi.

| stefyy234 a răspuns:

Mie de cate ori mi-e foame si stiu ca ar trebui sa ma abtin, mestec o guma. chiar imi este de folos.