| Nutella123456789 a întrebat:

Toate unghiile mele s-au desprins de pe patul unghial si de la un timp au inceput sa se si ingalbeneasca.Nu stiu ce sa mai fac. Vreo solutie?
Ca sa intelegeti mai bine despre ce vorbesc:[IMG]http://i41.tinypic.com/dyoazc.jpg[/IMG]
Funda si vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Du-te la medic este vorba despre o ciupercă a unghie, foarte păcătoasă și greu de vindecat. Mergi urgent!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un dermatolog. Nu ar strica sa faci si niste analize de sange( hemoleucograma, sideremie, calcemie).

| Azµre a răspuns:

Uite aici mai multe detalii dar în general trebuie să vezi medicul, se vindecă foarte greu cunosc pe cineva care de 5 ani se luptă cu această problemă.

http://www.sfatulmedicului.ro/......ghiei_1347