| bleakk a întrebat:

Tot m enerveaza de ceva vreme ( mai exct 2-3 luni) pe pavilionul ambelor urechi mici umflaturi si incerc sa le storc si pe partea din fata si pe prtea din spate si de multe ori mi-am facut rani din cauza ca nu iese nimic dar eru dati si cand iesea si tot se cocea si ma durea.ce pot fi si cum pot fi tratate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si eu am patit la fel, s-au umflat putin si cand le atingeam ma durea un pic, dar dupa ceva timp s-au retras nu a mai aparut deloc. Incearca sa nu te mai zgansesti in locurile alea, pentru ca agravezi si mai tare. Cu timpul, se trage singure.

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

De 3 luni ai problema asta. De tot atat tmp incerci sa o rezolvi singur si te alegi doar cu rani banuiesc ca sunt si dureroase. Si cu toate acestea nu te-ai gandit sa mergi la un medic dermatolog sau medic de familie? Asta trebuie sa faci. Sau macar du-te la o farmacista sa te vada, sa isi dea cu parerea si sa iti recomande ceva.