| bleakk a întrebat:

Ce credeti ca este aceea umflatura de pe pavilionul urechi (jos acolo) care o storc la 2-3 zile si iese mereu cate ceva si il am de vreo 6 luni,l-am stors am dezinfectat se face coaja dupa ce cade coaja iar iese daca storc, ce este si cum sa-l tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Urgent la dermatolog! Treci mai intai pe la medicul de familie sa-ti dea trimitere.

2 răspunsuri:
| StanciuPlayer a răspuns:

Să nu fie chist. am un prieten cu problema asta, du-te la medic să il scoată. dacă tot umblii la el se va imflama și o să se facă mare.

| grown15 a răspuns:

Poate fi un cos, am avut si eu ceva de genul era dureros, dar am rezolvat cu propolis si ma spalam cu sapun cu sulf.