| tuleanu` a întrebat:

TPU, ajutor! Incepe scoala si deja mi-e frica. Trec cls. a Vii-a si mi-e frica de ceea ce urmeaza cu toata aceasta nebunie. Totul e o debandata, nu se stie cum vom incepe, cat vom merge la scoala, daca parintii au dreptul de a alege sa isi trimita copiii sau nu, daca se face si online. E o intreaga dezorganizare si aceasta imi provocaca anxietate, frica, neputinta. Mi-e frica ca daca merg si ii imbolnavesc pe ai mei, mai sunt si bolnavi cronici. Ce fac? Cum pot trai cu aceasta frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Ho... Fi domne curajos nu ultimul papa lapte. Se iau anumite norme de protecție și nu se îmbolnăvește nimeni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înveți să trăiești cu ea.
Sunt oameni mari în guvern. Și lor le este frică. Dar vor decide ceea ce este mai bine pentru tine, ca tu să fii în siguranță.