| BlackRose03 a întrebat:

Sunt din Brasov, clasa a 12-a. Stau cu bunicii si desi am facut primele 2 doze de moderna mi-e frica sa nu ii imbolnavesc. Pot sa fac online printr-o cerere sau ceva? Desi elevii merg fizic?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci cererea desi nu cred ca iti va fi aprobata, dar n-ai nimic de pierdut.

| BlackRose03 explică (pentru Ioandelasal):

De ce? Din moment ce locuiesc cu bunicii si sunt oameni in varsta ar trebui sa accepte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru BlackRose03):

Si de ce ar trebui sa accepte daca cursurile liceului sunt cu prezenta fizica, tu esti vaccinat, nu ai colegi infectati si nici bunicii nu sunt infectati? Doar fiindca asa vrei tu?

| BlackRose03 explică (pentru Ioandelasal):

Da. Motivul real e ca am avut depresie si cu inceperea scolii revine. Am cateva probleme acolo. Desigur, nu o sa ma lase in online pentru asta. De acolo scuza cu bunicii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru BlackRose03):

Sa fii sanatos, dar nu tine povestea, mai ales ca este o minciuna.
Du-te la un psiholog cu depresia si poate iti da o scutire de cateva zile, desi ma indoiesc.

| sierra1 a răspuns:

Până când tu sau vreun coleg de clasă nu veți fi contacți direcți, nu