| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPU happy se începe scoala, eu am ramas in urma cu materia la romana si mate.pur si simplu nu am inteles in online...mor de frica, daca se incepe si ma pune la exercitii si nu stiu, ce fac? Frica asta o avem si inainte de online.d apai acum, urasc scoala jur! Oricand m as lasa! Prefer sa n am ce manca decat sa trec prin fricile alea in fiecare zi! As prefera chiar si sa mor, dar parintii ma obliga! Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gata, s-a terminat cu frica, fiindca de lunea viitoare mergi la scoala si inveti din calsa, de la profesor.

| Anonima6754 explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca am multe cazuri de covid in oras si tot online sunt!

| Catrice a răspuns:

Frica sa te speli pe cap, frica de învățat...da' în ce închisoare trăiești tu?

| NunuNini a răspuns:

"se începe scoala". Daca "se incepe" e clar ca ai ramas mult in urma cu toate.
La lectiile online putini copii s-au descurcat. Dar nu inteleg de ce nu-ti place tie sa inveti chiar la scoala normala.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Hey. In ce clasa esti?
Incearca sa reiei materia in vacanta asta de Paste si poate sa faci meditatii. Si stai calma / calm, daca nu stii un exercitiu nu e mare chestie, mergi la scoala ca sa inveti, nu ca sa faci totul perfect.

| Monst a răspuns:

Asta e gandeste-te asa probabil esti mic de varsta mai ai timp sa inveti. Datoria elevului este sa invete ca sa ajunga ceva in viata si sa isi faca un trai decent mai tarziu. Oricum invata din timp fiindca mai tarziu iti va parea rau de exemplu daca mai ai putin pana la Bacalaureat sau esti mai mic si ai Evaluarea Nationala si ai lacune si nu inveti la timp iei note mici.Nu trebuie sa iti fie frica deloc fiindca toate momentele astea petrecute cu prietenii la scoala sau nu iti vor ramane amintire chiar daca sunt amintiri bune sau rele bucura-te de momentele acestea. Inca mai esti copil te poti bucura stiu ce inseamna scoala online fiindca sunt clasa a XII-a si este greu.Invata separat dupa net sau la pregatire decat sa astepti de la profesori fiindca ei la clasa dau exemple usoare si nu te pregatesc cu adevarat pentru viata.