| Davidandrwi a întrebat:

TPU am o intrebare, dau funda. Eu intr-o zi mananc 2 castroane de ciorba de zarzavat, 2 mandarine si 1 mar, cam cate kcal/calorii ar avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foarte puțin, sub 1000.
nu mi se pare ok să mănânci atât de puțin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa maninci după ciorbă fructe pe ce lume traiesti? Nu ai nici o logică. fructele se maninca dimineata sau la 2 ore după ce ai mincat de prînz, nu amesteci ciorrbă cu mandarine ca ai stomac nu coș de gunoi.Stomacul trebuie sa sintetizeze mincarea si daca tu manînci haotic, il dai peste cap il dereglezi stomacul il strici.

| Davidandrwi explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc pentru ca mi.ai spus nu o sa Mai procedez asa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt pe Internet 100 de tabele de calorii, de ce ne pui pe noi să îți calculăm farfuriile de supă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai bagam aici (dai pe plus acolo si adaugi la meniu):
https://calorii.oneden.com/Calorii-Ciorba-de-legume.html
https://calorii.oneden.com/Calorii-Mandarine.html
https://calorii.oneden.com/tag/calorii-mar/

PS: nu am gasit fix zarzavaturile din borcan, dar tot pe acolo ar trebui sa fie.

| Frank51 a răspuns:

Mi se pare foarte sanatos, putin cam slab aportul de proteine, dar se rezolva daca schimbi cu ciorba de pui. Oricate calorii ar avea, sunt mai putine decat ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 800