| devoleenabosss a întrebat:

TPU..Am o mare problemă despre care nu mai stiu ce sa cred..Eu am 14 ani și când stau la birou să-mi fac temele pe scaunul de birou, ma doare spatele în partea de sus foarte tare dar când sunt în picioare, în pat, pe scaunul de la scoala sau oriunde altundeva ma simt foarte bine și nu mă doare...Dar când mă așez pe scaunul de birou, de abia apuc sa treaca 10 minute ca ma ia durerea și câteodată atât de tare...Nu stiu ce sa mai fac. Mi-am schimbat scaunele, stau dreapta, stau rezemată intr-o poziție relaxată dar tot ma doare. Eu nu m-am gândit că aș putea avea probleme cu coloana daca oriunde altundeva când stau, nu ma doare. Nu știu ce să fac, sa merg la doctor? Am probleme cu coloana sau este doar o intuiție de a mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai boss, du-te la medic.

| eamrle a răspuns:

Motivul e că stai aplecată cu capul și umerii în jos, ține capul și umerii drepți, pe lângă asta maseaza locul unde te doare, intinde usor mâinile după spate, fă un pic de întindere.

| Ali29 a răspuns:

Incearca niste supozitoare anti-inflamatoare

| Kempo a răspuns:

Si pe mine ma mai doare spatele cand scriu poate e de la masa e prea mare, prea mica si nu poti sta confortabil cand scrii, e clar ca nu ai probleme cu coloana ai fi avut mereu dureri.