| brokxy a întrebat:

Buna, este normal ca la 20 de ani sa ma doara spatele daca stau mult in picioare? Adica partea din jos, șalele laughing, dar ma doare tare adica daca nu ma asez sa stau jos nu mai pot sta pe picioare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal, dar asta se intampla de obicei la cei care nu au pic de antrenament fizic.
Poate ar trebui sa mergi al o sala, sa lucrezi muschii spatelui si ai coapselor.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lipsa de activitate fizica.

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca ai coloana stramba si vertebrele deplasate.

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu mai sta capră toată ziua, încearcă și alta poziție.

| brokxy explică (pentru Alexandrionelu):

Da nu stiu alte pozitii laughing laughing

| Alexandrionelu a răspuns (pentru brokxy):

In sfârșit cineva care știe de glumă! Thumbs up (Y)

| Nonolita a răspuns:

Nu, nu este normal. Mergi la medic.
Nu este normal nici pentru altii mai in varsta.

| M1989 a răspuns:

Eu am aceeasi problema ca si tine. Dar la mine apare durerea cand conduc. Daca conduc 3 -4 ore fara pauza imi ia 15 min sa ma indrept. Am inteles ca exista posibilitatea sa fie inceput de hernie de disc.