| Ele68 a întrebat:

TPU am o problema ma doare o masea la mana stanga pe la falca ma doare nu stiu ce sa mai ma fac ma doare si urechea si capu si simt ca mor ce sa fac am luat un Panadol acum da nu stiu daca trece Aulin am auzit ca e bun da s-a dus tata sa cumpere un Aulin ca am mai luat prima data cand ma durea un Aulin si tot acea ma durea tot pe stanga la falca si mi-a trecut da acum am luat un Panadol dupa ce vine Tata ca vine mai Tarziu ce pot face ca e si Frig in Bucuresti si e si rau ca ma doare mai rau daca e frig ce fac dau funda fara Stomatolog ca m-am dus odata si mi-a facut un dinte tremuram tot de frica si transpiram ceva le-acuri babesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Prietenul meu, cariile nu se rezolva numai la stoma...ia du-te la un cabinet stomatolog si explica-i medicului fobia ta / CREDEMA

| cristinapasager a răspuns:

Pune ceva cald pe obrazul ala care te doare si rontaie niste cuisoare. Nu mai baga otravuri in tine. La stomatolog tot o sa trebuiasca sa ajungi, dintii din pacate nu se vindeca singuri.

Răspuns utilizator avertizat
| DragoStefaN a răspuns:

Ia un Tador, este cel mai bun. Dar cat mai curand trebuie sa te duci la un medic stomatolog pentru ca ai infectie la acea masea, de-aia te doare toata partea stanga.

| asbif a răspuns:

Du-te la dentist ii cel mai bine decat sa stai cu durerea.

| Ele68 explică:

@TPU ma doare stanga pe la falca am niste Carii