| Lov3Boy a întrebat:

TPU Am vitiligo de 4 ani cred, si nu se vad tare aproape deloc eu am pete rosii care ma dau cu solutie si dispar si nu imi mai apare vreo 5 lunii si pete albe care tot asa fac si dupa aia iar apar.Nu asta e problema cei care aveti cum e viata cu ele? Poti sa-ti faci o prietena/iubita va simtiti dati la oparte pentru ca aveti aceasta boala, ce zice lumea dar prieteni? Vitiligo il face pe om urat? Ar trebui sami pese atat de tare? Credinta este un tratament mai bun ca toate celelalte? Va rog sa-mi raspundeti ca sa stiu sunt urat cu ele, sunt vazut alfel in ochii celorlaltii Funda Si respect! Am 14 anii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Credinta e cel mai bun tratament indiferent de cum arati, daca esti bolnav sau nu, frumos sau urat. Fa-ti tratamentul indicat de dermatolog si sa stii ca poti avea prieteni adevarati daca vad sufletul tau frumos si nu pielea ta depigmentata. Sanatate si bafta la scoala!

2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Nu te mai gandi ce zic celati despre tine ca nu conteaza deloc ce spun, important este sa te tratezi acum cand boala este la inceput si nu se trateaza cu unguente pentru ca este o bacterie care trebuie distrusa din interior si tratamentul dureaza cateva luni.Contacteaza-ma si iti dau schema de tratament.

| larisalary12 a răspuns:

Daca ai prieteni adevarati nu te vor marginaliza si nuconteaza cum arati ci cum ganesti
bafta!